Recenze – Samsung B5722

Vyjímečný model Samsung B5722. Ptáte se čím je tento model vyjímečný ? Přečtěte si následující recenzi a jistě se to dozvíte. ….

Samsung B5722 je vjímečný především tím, že jde o  dotykový telefon s možností umístění dvou sim karet, které běží současně – voláte z jedné, ale druhá je stále na příjmu. Navíc vám tento model nabízí v celku slušnou výbavu v podobě 3Mpix fotoaparátu, videopřehrávače, hudebního přehrávače, FM rádia, diktafonu, kancelářských funkcí a speciálních funkcí jako jsou SOS zprávy a  falešný hovor. Samozřejmostí jako u každého dotykáče od Samsungu je rozhraní TouchWiz s možností umisťování Widgetů.

Vzhled a první dojem:

Telefon Samsung B5722 je proveden opravdu velmi precizně. Kolem přední strany telefonu naleznete velmi povedený kovový rámeček, který dodává tomuto telefonu velmi precizní nádech. Zadní kryt telefonu Samsung B 5722 je vyrobený z matného plastu, který odolává dotykům prstů díky čemuž nemusíte telefon neustále leštit. Velkým plusem také je, že plast s kovem krásně lícuje, takže nedochází k vrzání ani ničemu podobnému.

Na přední straně naleznete 2,8“ velký dotykový displej, pod kterým se nachází klávesa pro příjem a ukončení hovoru a zpětné tlačítko, které Vás v nabídkách vrátí o krok zpět.

Zadní strana je potom vyhrazená pro kryt baterie s čočkou fotoaparátu, diodu blesku a reproduktor. Na levém boku naleznete tlačítko pro ovládání hlasitosti zvuků a vibrací, konektor pro připojení sluchátek, USB kabelu či nabíječky. Pravý bok byl vyhrazen pro tlačítko fotoaparátu, zámek kláves a nejdůležitější klávesu – přepínač sim karet.

Ovládání telefonu:

Mobilní telefon Samsung B5722 je vybaven již zmíněnou možností dvou sim karet, které je možné umístit do dvou slotů pod baterií pouhým zasunutím. Tyto SIM karty můžete obě po zapnutí telefonu pojmenovat a rozlišit. Na dotykovém displeji se vám potom zobrazí widget s jejich označením. V levém horním rohu 2,8″ dotykového displeje potom vidíte, která z karet je zrovna aktivní.

Pro přepnutí na druhou sim kartu stačí pouze zmáčknout přepínač na pravém boku telefonu. Na obou kartách je možné používat stejné funkce. Pokud na jedné z karet voláte na druhou SIM kartu se vám může volající taktéž dovolat. Co se týká kontaktů v telefonním seznamu, tak si je můžete nechat dohromady, nebo si je rozdělit podle karet. To z které karty voláte se vám zobrazí po vytočení hovoru v levém rohu telefonu (pojmenováním sim karty).

Přepínání těchto karet funguje opravdu skvěle, je rychlé a přesné. Nemůžeme také opomenout, že telefon funguje i pouze s jednou vloženou sim kartou. Bohužel má jakousi paměť a pokud jednu kartu vytáhnete a druhou zasadíte do druhého slotu, bude ji stejně ukazovat ve slotu, ve kterém původně byla. Ze začátku to může být trošku matoucí, nejedná se však o žádnou vážnou závadu.

V nabídkách se pohybujete pomocí dotyků daných ikon, případně posunem prstů po displeji. Menu je trošku nestandardně pojato – místo směrem dolů se rozbaluje doprava, ale je to maličkost, kterou si jednou zkusíte a nebude vám dělat potíže.

Pokud se budete chtít vrátit z nějaké nabídky o krok zpět, tačí zmáčknout středové tlačítko pod displejem, které je pro tuto funkci určeno. K navrácení na hlavní pracovní plochu můžete použít rychlejší způsob a sice tlačítko ukončení hovoru.

Co u tohoto modelu chybí, je qwerty klávesnice do které by se mohlo jít přepnout z klasické klávesnice.

Dotykový displej:

Výrobce umístil do modelu  Samsung B5722 své uživatelské rozhraní TouchWiz, díky kterému si můžete na svou plochu umisťovat widgety (ikony pro rychlé spouštění miniaplikací z plochy mobilního telefonu). Ty slouží k rychlému přístupu do nabídek, které si sami zvolíte, jakou jsou například kalendář, poznámky, zprávy, hudební přehrávač nebo třeba pro rychlí přístup na Facebook.

U tohoto modelu si můžete své widgety umisťovat rovnou na tři odlišné plochy, mezi kterými se přesunete posunutím vpravo nebo vlevo po displeji telefonu. Tyto plochy mohou mít různá pozadí podle 10-i různých motivů.

Jako jedna z nevýhod může být, že pokud si budete chtít nastavit na pozadí vlastní fotografii, pak bude pro všechny tři plochy stejná a nelze ji na ostatních změnit. Když změníte motiv, změníte pouze podsvícení menu, v dalších nabídkách zůstane podsvícení stále bílé. Ikony miniaplikací jsou trochu větší, čož je zase výhodou pro ty, kteří mají problém se do ikonek trefit : )

Telefon Samsung B5722 disponuje 2,8 palcovým TFT displejem, který podporuje 262 tisíc barev. Rozlišení displeje je 280×320 pixelů. Barvy jsou zobrazeny věrně a prokreslení linií je opravdu hladké, takže se na fotografie a obrázky kouká velmi pěkně. Odezva displeje se vám dostane v podobě vibrace, která má přiměřenou intenzitu a lze si ji nastavit podle libosti.

Na dotyk reaguje telefon pěkně, není potřeba žádné promačkávání nebo velké tlačení. Reakce jsou poněkud pomalejší, nejedná se však o žádné záseky a dá se to považovat za jeden z kompromisů. Problém nastal pokud se objevila nabídka s širšími nabídkovými pruhy, které se vešli pouze po dvou na displej, pak nastal velký problém se posunout níže nebo výše. Téměř vždy došlo ke stisknutí dané nabídky, nebo jejího uložení. Listování v nabídkách je standartní jako u konkurenčních telefonů. Tedy posun prstem dolů vede k posunutí nabídky nahoru.

Multimédia:

Model Samsung B5722 má ve své základní nabídce 3Mpix fotoaparát s LED bleskem, video přehrávač, hudební přehrávač, FM rádio, editor obrázků, diktafon a další zajímavé funkce, mezi které patří například funkce falešného hovoru, kterou vám zde také představím.

Fotoaparát má ,2 Mpix rozlišení (2048×1536 pixelů) , které se však nedá srovnat s jinými 3Mpix fotoaparáty, proto od něj nečekejte žádné zázraky. Samsung podpořil focení LED bleskem, které má ale spíše negativní dopad, protože fotografie při kterých se uplatňuje jsou velice přesvětlené. Pěkné snímky se dají s telefonem pořídit venku, kdy zůstává zachována věrnost barev a ostrost. Pořídit ostré snímky je poměrně problematické, protože fotoaparát postrádá automatické ostření.

Fotografie je možné upravit přímo v mobilním telefonu pomocí funkce “ editor obrázků “ . V něm můžete změnit velikost, nastavit jiný jas, kontrast, deformaci atd.

Video můžete natáčet v rozlišení 320×240 pixelů a pro jeho aktivaci je nutné přepnout režim z focení na video. Kvalita videa je při přehrávání na telefonu pěkná a mile mě překvapilo i přehrávání na PC. Obraz je samozřejmě lehce rozpixelován, ale proti focení je kvalita opravdu příznivá.

Hudební přehrávač vám nabídne vytvoření playlistů, nastavení přehrávání ať už přímo z reproduktoru telefonu, sluchátek nebo přidaných reproduktorů. Zvuk je čistý, na obyčejný reproduktor zní velmi dobře, ale po připojení sluchátek je samozřejmě lepší.

FM rádio, lze aktivovat po připojení sluchátek. Po zapnutí pracuje standartně – nechybí možnost nastavení oblíbených stanic, automatické nebo ruční ladění atd.

Diktafon se vám může také občas hodit. Zvukový záznam z něho je poměrně dobrý, ale pokud nahráváte tišší projev, občas se stane, že není slyšet. Při normální hlasitosti je vše slyšet pěkně.

Videa je možné v telefonu přehrávat v rozlišení max. 320×240 pixelů s 15 snímky za sekundu. Obraz se ale kostičkuje, nicméně je třeba podotknout, že zvuk je vynikající.

Potěšující byla funkce “ falešný hovor „. Tu najdete pod nastavením aplikací ve volání. Nastavíte si hlas (buď přímo vestavěný, nebo si můžete nahrát hovor i sami) a reakční čas, tedy čas, za jakou dobu od aktivace hovoru Vám „někdo“ zavolá. Poté stačí podržet tlačítko snížení hlasitosti a hovor bude aktivován. Pak už jen stačí počkat na vyzvánění a uvolníte se odkud jen budete chtít : )

Data a připojení:

samsung B5722 nabízí připojení USB (mass storage) a  Bluetooth 2.0. Bluetooth lze pak využít ro přenos fotografií a jiných multimédií. Do počítače jde nahrát všechny fotografie ze složky, čož osobně hodnotím velmi pozitivně, protože neztrácíte čas neustálým posíláním souborů po jednom.

Interní paměť telefonu je 30 MB a lze jí rozšířit a ž do velikosti 8 GB pomocí paměťové microSD karty. Slot pro paměťové karty naleznete umístěný pod krytem baterie, je sice hůře dostupný, ale přesto je možné paˇmeťové karty vyměňovat za provozu. Dále je Samsung B5722 vybaven GPRS, EDGE. K tomu je k dispozici webový prohlížeč NetFront 3.5.

Organizér:

Z funkcí pro organizaci vašeho času můžete využít např. kalendář, do kterého je možné vkládat události s opakováním. To využijete určitě jak v osobním tak pracovním životě v případě opakovaných porad, narozenin, svátků atd.

Mezi další organizační funkce patří také plánovač, budík ( s možností nastavení více buzení a opakování ), poznámky, které si můžete dát i na pracovní plochu a mít je tak neustále po ruce. Potěšující je provedení kalkulačky, kdy máte na displeji dostupné všechny funkce, takže nemusíte nic překlikávat, nebo hledat. Organizační funkce telefonu neprošly žádnými kompromisy, což považuji za více než pozitivní.

Baterie:

Telefon je vybaven Li-Ion baterií s kapacitou 1200mAh, která postačí k provozu telefonu po dobu 3 dní. Vytížení telefonu bylo běžné – několik krátkých hovorů (5-8 denně), cca 10 sms denně, poslech hudby cca půl hodiny a fotografování a natáčení videa po dobu 2 hodin celkem. Výdrž baterie se dá tedy považovat za standartní.

Obsah balení:

V balení mobilního telefonu Samsung B5722 najdete telefon, Li-Ion baterii s kapacitou 1200mAh, nabíječku, stereo handsfree headset, USB kabel, kožené pouzdro, instalační CD a uživatelskou příručku.

Závěr:

Pokud jste vlastníkem dvou SIM karet a rádi byste dnes už rozšířený dotykový telefon, pak pro Vás bude Samsung B5722 správnou volbou. Získáte s ním moderní, kvalitně provedený a pěkný telefon, který sice bude kompromisem se svou výbavou, ale zastane funkci pomocníka ať už v práci, nebo v soukromí. Díky ceně je dostupný skoro pro každého a ocení jej myslím nejeden uživatel.


SAMSUNG B5722 DuoS lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Přidejte Komentář


Alfa Elchron Najdu vše na jednom místě - Najduvse.cz Toplist: Vše na Mobil ZDROJ.cz - katalog odkazů Seznam českých a slovenských internetových stránek cz-warez.com
CZIN.eu NRX.cz Mobily TopSites.cz LINKOVNÍK Výměna odkazů SeznamOdkazu.cz Hyperkatalog
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat