Samsung S5230 Star-Recenze

Jedná se mobilní telefon střední třídy, který vyniká velkým dotykovým displejem s rozlišení WQVGA. Dorozumívá se prostřednictvím 4 pásem GSM, data se stahují pomocí EDGE, a dále telefon disponuje prostředím TouchWiz a spolu se 3Mpx fotoaparátem se jedná o mobilní telefon střední třídy který je nyní,  již dostupný všem lidem díky jeho ceně pohybující se již i pod 3000Kč,-Díky těmto výhodným parametrům a ceně již tento mobilní telefon vlastní více než 5milionů lidí.

Firma Samsung přišla s tímto modelem, za účelem přiblížit dotykový displej i méně náročným uživatelům a nenechte se zmást. V tomto případě se nejedená o poměr cena=Výkon.

S označením Star se stal hvězdou prodejních žebříčků, a to nejen díky své ceně, ale také díky své kvalitě.

Kladné Vlastnosti:

  • širokoúhlý třípalcový dotykový displej
  • uživatelské prostředí TouchWiz optimalizované pro ovládání prsty
  • 3Mpx fotoaparát

Záporné Vlastnosti:

  • chybí Wi-Fi
  • fotoaparátu chybí přisvětlení a autofocus
  • Samsung nepoužil standardní microUSB konektor který je u ostatních modelů.

Technické Parametry:

Rozměry a hmotnost: 104 × 53 × 12 mm, 92 g
Displej: 3“, odporový TFT, 240 × 400, 262 tisíc barev
Sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), GPRS (třída 12), EDGE (třída 10)
Konektory: Samsung, Bluetooth (A2DP)
Paměť: 50 MB, microSDHC
Baterie: 1 000 mAh
Hudba: přehrávač hudby, rádio
Fotoaparát: 3MPx (2 048 × 1 536), video (320 × 240)

Šikula do kapsy

Prvků pro ovládání na černém a lesklém těle nenajdeme mnoho. Pod velkým dotykovým displejem najdeme dvě základní tlačítka pro příjem a ukončení hovoru a, mezi nimi šipku s funkcí o krok zpět. Na pravém boku najdeme tlačítko pro fotoaparát a hned nad ním tlačítko pro zámek kláves. Zámek kláves o všem můžeme nastavit také tak aby se automaticky klávesy uzamkly po určitém čase. Na levém boku najdeme dvě tlačítka pro regulaci hlasitosti (zesílení a zeslabení), a dále již jen konektor, který slouží jak pro USB kabel, soupravu HandsFree tak také pro nabíječku.

Zadní stranu tvoří kryt baterie potáhnutý jemným vzorkováním, které nepřitahuje otisky prstů jako displej. Pro vložení SIM karty stačí sejmout tenoučký kryt, který mohl být silnější. Pro přístup ke slotu na microSDHC kartu budete muset vyjmout i  1 000mAh baterii která při rozumném využívání vydrží až 4 dny provozu.

Dotekový displej oplývá 3palcovou úhlopříčkou, rozlišením 240 x 400 bodů a 265tis.barvamy.Samsung sice nenabízí žádné pero pro dotykový displej, ale výrobcům se podařilo optimalizovat prostředí pro doteky prstů velmi výborně. Stejně tak jako u ostatních modelů Samsung je možnost vyzdobit si úvodní obrazovku celou řadou Widgetů. Star nám ovšem nabízí obrazovky rovnou, mezi nimiž se dá pohybovat pouhým přejetím prsty. Dále nám displej nabízí rolovací menu, které nám při dotyku vyjíždí z levé strany obrazovky, ve kterém si můžeme nastavit libovolné miniaplikace, které budeme chtít mít vždy po ruce. Díky dostatku prostoru na třech obrazovkách můžeme klidně využívat i maximální možný počet dvanácti Widgetů.

Telefon bohužel postrádá Wi-Fi i 3G připojení k internetu, v dané cenové relaci to ale není nic překvapivého. S podporou MassStorage a až 8GB karet by byla k ničemu, kdyby jejich zaplnění nebylo dostatečně rychlé. Rychlost zápisu na pam. kartu se pohybovala těsně pod 5 MB/s, čtení bylo o 1Mb za sekundu rychlejší. Během připojení telefonu k PC se telefon stále dobíjí.

V obsahu krabičky telefonu jsou přibalena sluchátka, která odpovídají cenově telefonu. Většině uživatelů pro občasný poslech hudby či rádia postačí, a příznivci Audia se vybaví šikovnějším přístrojem. Škoda, že Samsung zvolil svůj odlišný konektor od ostatních modelů, datový kabel a sluchátka budete muset nosit s sebou.

Barevný svět v telefonu

Hlavní menu telefonu je rozděleno do dvou záložek. Na první najdeme umístěny běžné funkce – hovory, kontakty, zprávy, nastavení atd., druhá záložka se skládá podobně jako úvodní obrazovka ze tří částí. V Levé najdeme aplikace pro přístup k internetovým službám (FaceBook, YouTube, IM,Google a jiné.), prostřední záložka poslouží jako organizér volného času(Kalendář,Kalkulačka,Převodník,Časovač,Stopky a jiné nástroje.) a poslední pravá záložka slouží k přístupu uživatelských dat uživatele (hudbu, videa, obrázky, apod.).

Prostředí telefonu je svižné, s bezproblémovou odezvou. Pro psaní SMS zpráv lze využít virtuální numerické klávesnice (včetně podpory T9), nebo si také můžete telefon otočit (pohybové čidlo tento pohyb pozná) a klávesnice se změní na QWERTY. U editace textů jsem postrádal, absenci směrového ovladače. Trefit v textu přesnou pozici se ne vždy podaří na první pokus, dámy, které si pěstují své krásné dlouhé nehty zde Budou ve výhodě.

Užitečnou funkcí je tzv. falešný hovor. V pohotovostním režimu stačí dlouze stisknout regulátor pro snížení hlasitosti a po uplynutí přednastaveného časového limitu začne telefon vyzvánět, jako kdyby vám někdo volal. Této funkce lze využít, například pokud se chcete vyvléknout z nějaké pro Vás nevhodné schůzky. I grafika se změní jako při příchozím hovoru, po zvednutí se z reproduktoru začne ozývat Vámi předem namluvený text.

Dotekový displej přináší i drobné negativum v podobě práce s Java aplikacemi. Ne u všech totiž lze vybírat položky nabídek přímo jejich stisknutím na displeji, u některých her je nutné použít virtuální šipky ve spodní části displeje. Dalším drobným zádrhelem je nutnost stahovat aplikace z internetu, z karty spustit nejdou. Používáte-li telefon hodně na hraní, Samsung S5230 asi nebude úplně ten nejideálnější přístroj.

Výhodou velkého displeje je možnost kvalitního prohlížení fotografií nebo MMS na velkém displeji.Pokud ovšem nejste příznivci utrácení kreditu za MMS a vlastníte SIM kartu od operátorské sítě Vodafone podívejte se ZDE.Na této stránce naleznete možnost po krátké a bezplatné registraci zasílání MMS zdarma do všech operátorských sítí v ČR.

Od čočky na zadní straně telefonu nelze čekat nějaké zázraky. Při dobrých světelných podmínkách podává solidní výsledky, avšak problémy mu činí režim makro, při němž je například zaostření Textu celkem problém. Prostředí fotoaparátu se Samsungu povedlo, protože jednotlivé funkce fotoaparátu jsou rychle po ruce, kompletní změna nastavení je možná téměř ihned pomocí několika doteků, nic není potřeba hledat hluboko v nabídkách telefonu.

Na závěr

Samsung S5230 Star ocení zejména mladší generace, která si ráda hraje se všemi možnými nastaveními. Výběr tapety, stylu nabídky menu, písmo, typ vibrace při příchozí zprávě, intenzity vibrování jako odezvy na dotek displeje, a samozřejmě všech možných zvuků a tónů může zabrat i hodiny. Pochválit lze velmi svižnou odezvu dotekového displeje a rychlost celého systému.

Nejdůležitějším parametrem je cena. Telefon se prodává za cenu kolem tří tisíc. Za tuto cenu Nám Samsung S5230 Star nabídne elegantní vzhled, obvyklé funkce, šikovné prostředí s widgety a to vše předvádí na přiměřené velikosti displeje. Pokud na telefonu naleznete nějaký nedostatek, díky ceně na něj velmi rychle zapomenete. Samsung navíc přišel s novou verzí Samsung Star S5230W, který navíc dostane Wi-Fi komponent.

Přidejte Komentář


Alfa Elchron Najdu vše na jednom místě - Najduvse.cz Toplist: Vše na Mobil ZDROJ.cz - katalog odkazů Seznam českých a slovenských internetových stránek cz-warez.com
CZIN.eu NRX.cz Mobily TopSites.cz LINKOVNÍK Výměna odkazů SeznamOdkazu.cz Hyperkatalog
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat