Displeje pro nové iPhone bude pravděpodobně vyrábět Toshiba

Japonský výrobce Toshiba chce podle japonského listu Nikkei investovat 100 miliard jenů ( 22,4 miliardy Kč ) do výstavby  továrny pro výrobu obrazovek z tekutých krystalů určených pro výrobu nových iPhone. ….

Výrobce Toshiba podle listu Nikkei plánuje tyto malé obrazovky z tekutých krystalů dodávat firmě Apple jako dotykové displeje pro nové iphone Mluvčí firmy Toshiba to však popírá.

Práce na výstavbě továrny by podle všeho měli začít na začátku nového roku, výroba by potom měla začít v průběhu druhé poloviny roku 2011. displeje pro nové iPhony se budou vyrábět z nízkoteplotního polysilikonu, který jim umožní zobrazení grafiky ve vysokém rozlišení.

V současné době tyto displeje již vyrábí divize Toshiba Mobile Display s kapacitou výroby 8,55 miliónů kusů ročně. S příchodem nového závodu se má výrobní kapacita zdvojnásobit. Jak uvádí japonský list, je investorem pro novou výstavbu továrny také firma Apple.

Agentura Reuters naopak napsala, že zpráva není pravdivá, tyto informace jim poskytnul mluvčí firmy Toshiba. Podle něj zatím nebylo o nové továrně, která by měla vyrábět obrazovky pro Apple. To dává vznik otázce “ Kde je vlastně pravda „. Rozhodně by pro uživatele iphone byla výstavba pozitivním přínosem, protože by s nějvětší pravděpodobností při zdvojnásobené výrobě těchto dotykových displejů, došlo ke snížení cen vyrobků iphone.

Přidejte Komentář


Alfa Elchron Najdu vše na jednom místě - Najduvse.cz Toplist: Vše na Mobil ZDROJ.cz - katalog odkazů Seznam českých a slovenských internetových stránek cz-warez.com
CZIN.eu NRX.cz Mobily TopSites.cz LINKOVNÍK Výměna odkazů SeznamOdkazu.cz Hyperkatalog
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat