Co to je Java?

Tuto otázku si klade většina lidí:“Co je to Java?“.  Pojďme si tedy o  „Ní“ něco povědět.

Java: Objektivně orientovaný programovaný jazyk neboli“Java“ vyvinula firma Sun Microsystems  a poprvé jej představila dne 23. Května 1995.

Java-Jeden z nejpoužívanějších programovacích jazyků na celém světě.Díky své přenositelnosti je využívána na Programech pracujících na různých systémech počínaje čipovými kartami (platforma : Java Card), přes mobilní telefony a různá zabudovaná zařízení (platforma: Java ME),desktopové počítače (platforma: SE) až po distribuční systémy rozprostřené po celém světě (platforma: Java EE). Tyto technologie se celé nazývají: Platforma Java. Firma Sun Microsystems dne 8. Května 2007 uvolnila zdrojové kódy Javy cca 2,5 milionů řádků kódu. Program Java bude dále vyvíjena jako open source Je několik spekulací o názvu Java jako takovém. Jednou z nich je, že název Java vnikl z oblíbeného nápoje programátorů Java.

Java™ původně vznikl pro využití na malých elektronických zařízeních, jako jsou například videa, televizory,audio systémy atd. Postupem času, ale vedl vývoj této aplikace k používání na desktopových systémech. Pro plné využití Javy je zapotřebí velkého množství knihoven. Jejich počet se stále rozrůstá a dále se přizpůsobují aplikacím fungujících na většině servrů které známe. Takovýto vývoj je dobrý ,ale Java™ se tímto čím dál tím více a více oddaluje použití v „malých“ elektronických zařízeních které mají omezené zdroje. Tomuto zabránila firma Sun Microsystems v roce 1998 zahájením vývoje nové verze pod názvem (Java ME™-Java Mobile Edition)To je kombinace specifikací a technologií, které umožňují zkombinování pro vytvoření systému, který odpovídá určité platformě kterou chceme cíleně vytvořit .Z názvu si již odvodíme že jde o systém který se zabývá hlavně mobilními zařízeními, které se zdaleka nemohou rovnat „velkým“ klasickým stolním počítačům.Jedná se tedy o program který lze spustit na „malých“ zařízeních Mobilních Telefonech.

Přidejte Komentář


Alfa Elchron Najdu vše na jednom místě - Najduvse.cz Toplist: Vše na Mobil ZDROJ.cz - katalog odkazů Seznam českých a slovenských internetových stránek cz-warez.com
CZIN.eu NRX.cz Mobily TopSites.cz LINKOVNÍK Výměna odkazů SeznamOdkazu.cz Hyperkatalog
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich